Psikanaliz Seminerleri: “İkame Çocuk” & “Rüya Ve Arzu: Troçki, Lenin Ve Lacan”

TESAK – Kadıköy Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi, 22 Kasım 2023 Çarşamba 18:30’da Psikanaliz Seminerleri kapsamında “İkame Çocuk” & “Rüya Ve Arzu: Troçki, Lenin Ve Lacan” başlıklıklarıyla bir seminer gerçekleştirecektir.  Bu seminer ücretsiz olup, herkesin katılımına açıktıktır.

Konuşmacılar: İskender Çolak, Umut Özen

Tüm boyutlarıyla insan ruhsallığını inceleyen, ruhsal yapı ve süreçleri anlamaya çalışan bir tedavi metodu olan psikanaliz, büyük tartışmalarla sürekli gelişerek, farklı yaklaşımlarla zenginleşerek ve boyutlanarak Freud’un kuramın ilk modelini ortaya attığı 1890’lardan bugüne dek geldi. İstanbul Freudcu Psikanaliz Derneği (FPD) üyeleriyle düzenlenen Psikanaliz Seminerleri’nde bu sezon yine TESAK’ta psikanaliz üzerine konuşulacak, psikanalitik teorinin kliniğe ve kültüre yaptığı katkıları anlamak üzere çalışılacaktır.

Bu ilk seminerde İskender Çolak “İkame Çocuk” ve Umut Özen “Rüya ve Arzu: Troçki Lenin ve Lacan” başlıklı konuşmalarıyla yer alacaktır.

 

TESAK – Kadıköy Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi:
Adres: Caferağa Mahallesi Rıhtım Caddesi No:2/3 Eski Başkanlık Binası (Beşiktaş iskelesi Karşısı) Kadıköy/ İstanbul
Telefon: (216) 337 86 54-55
E-posta: tesak@kadikoy.bel.tr

 

Not: Katılımcıların etkinlikten en az 15 dakika önce salona gelmesi, etkinlik sırasında salona giriş çıkış yapmaması, salona girmeden önce cep telefonu ve saat alarmlarını kapatması, etkinlik sırasında fotoğraf ve film çekimi yapmaması önemle rica olunur.

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.