Can Yayınları 2024 Mart Ayı Yayın Programı

Can Yayınları 2024 Mart Ayı yayın programı yayınlandı. Can Yayınları ve alt yayınevleri mart ayında 14 kitabı okuyucularla buluşturuyor.


Can Yayınları

 • Nobel Edebiyat Ödüllü Kolombiyalı yazar Gabriel García Márquez‘in tüm dünyayla aynı zamanda çıkacak yeni romanı Ağustos’ta Görüşürüz, vefatından 10 yıl sonra okurlarla buluşturulacak. Birbirinden bağımsız ama bağlantılı beş hikâyeden oluşan kitap, ana karakter olan Ana Magdalena Bach isimli bir kadının annesinin mezarını ziyaret etmek için gittiği adada yaşadığı ilişkileri anlatıyor.
 • Genç AdamAnnie Ernaux’nun 1990’ların sonunda, ellili yaşlarındayken kendisinden 30 yaş kadar küçük olan bir üniversite öğrencisi A. ile, gelecek beklentisi olmaksızın kısa sürede gelişen tutkulu aşk ilişkisini anlatıyor.
 • Pablo NerudaSıradan Şeylere Övgüler’de ister bir masa, ister enginar, ister hava, ister köpek, ister sinek kuşu olsun, sıradan şeylerin mucizesini ve onların dünya arz ettiği önemi ve yerlerini okura terkrar hatırlatıyor.
 • Filmiyle Cannes Film Festivali’nde ödül kazanan Mephisto, başarılı bir tiyatro oyuncusu olan Hendrik Höfgen’in sahnede Mephisto rolünü oynarken, gerçek yaşamda Faust karakterini seçen bir sanatçı kimliği ve dönemin trajik serüvenini Thomas Mann’ın oğlu Klaus Mann anlatıyor.
 • Renkler Üzerine Düşünceler renklerle ilgili felsefi sorunların ancak ilgili dil oyunlarına dikkat edilerek çözülebileceğine inanan Ludwig Wittgenstein’ın tek bir felsefi konuya odaklandığı birkaç metinden biri.
 • Murat Uyurkulak’ın ilk olarak 2011 yılında yayımlanan ve gerçek hayattan insan öykülerini anlattığı kitabı Bazuka, Can Yayınları etiketiyle yayımlanıyor.
 • Umutsuz Karakterler altmışlı yılların sonunda, New York’da geçiyor. Otto ve Sophie Bentwood, Brooklyn’in dönüşüm geçiren bir mahallesinde yaşamaktadırlar. 15 yıllık evli, çocuksuz bir çifttir. Bir akşam vakti Sophie’nin, beslediği bir sokak kedisi tarafından ısırılması başlarına gelecek uğursuzlukların başlangıcı gibidir.
 • Televizyona Dair, İlk yılların yayıncılığından son yılların reality şovlarına, Corrado’dan Big Brother’a, Mike Bongiorno’dan Derrick’e Eco’nun medyaya bakışını, çeşitli medya popülizmlerine ve televizyon stratejilerine getirdiği eleştiriler.


Tellekt

 • Ülkemizde Babamı Kim Öldürdü, Eddy’nin Sonu ve Şiddetin Tarihi romanlarıyla bilinen Edouard Louis, Sanat ve Siyaset Konuşmaları’nda yönetmen Ken Loach ile birlikte sanatı, sinemayı, edebiyatı ve bunların günümüzdeki rolünü tartışıyor.


Mundi

 • Nöropazarlamayla Duygulara Fısılda, Türkiye’nin ilk ve en büyük, dünyanın da sayılı büyük nöropazarlama şirketlerinden ThinkNeuro’nun kurucu ortağı Eda Ocak’ın son derece eğlenceli şekilde anlattığı bir “nöropazarlama nedir, nasıl çalışır?” kitabı.
 • Seks Yapma Hakkı (The Right to Sex), Amia Srinivasan‘ın “seks hakkında nasıl düşünmeliyiz, nasıl konuşmalıyız?”  gibi sorulardan hareketle cinsiyet sorunlarını ve siyasetini tartışmaktan çekinmeyen feminist denemelerinden oluşan bir metin.
 • Girişimciliğin Ustaları Silikon Vadisi ve Masters of Scales’den tanıdığımız ikonik liderlerin öğretebilecekleri hakkında. Kitapta Apple, Nike, Netflix, Spotify, Starbucks, Google, Instagram ve Microsoft gibi dünyanın en ikonik şirketlerinin liderlerinin daha önce anlatılmamış, merak uyandıran hikayeleri paylaşılıyor.


Mundi Çocuk

 • Oxford’un tüm dünyada ilgili gören Küçük İnsanlar İçin Büyük Sözler serisinin son kitabı bu sefer de sevgiye odaklanıyor. Küçük İnsanlar İçin Büyük Sözler: Sevgi.
 • Çocuk klasiklerinden olan Oliver Twist ve Pollyanna Mundi Çocuk etiketiyle martta okurlarla buluşuyor.
5 Mart Gabriel García Márquez / Ağustos’ta Görüşürüz (çev. Emrah İmre) Roman Çağdaş DE
5 Mart Helen Mortimer / Küçük İnsanlar İçin Büyük Sözler: Sevgi (çev. Esra Kökkılıç) Öykü Mundi Çocuk
5 Mart Charles Dickens / Oliver Twist (çev. Zeynep Tür) Roman Mundi Çocuk
5 Mart Eleanor H. Porter / Pollyanna (çev. Zeynep Tür) Roman Mundi Çocuk
12 Mart Annie Ernaux / Genç Adam (çev. Siren İdemen) Anlatı Çağdaş DE
12 Mart Pablo Neruda / Sıradan Şeylere Övgüler (çev. Adnan Özer) Şiir Modern DE
12 Mart Klaus Mann / Mephisto alt başlık: Bir Kariyerin Romanı (çev. Anıl Alacaoğlu) Roman Modern DE
12 Mart Ludwig Wittgenstein / Renkler Üzerine Düşünceler (çev. Berkan Üze) Felsefe Can Düşünce
12 Mart Eda Ocak / Nöropazarlamayla Duygulara Fısılda İş Dünyası Mundi
19 Mart Murat Uyurkulak / Bazuka Öykü Çağdaş TE
19 Mart Paula Fox / Umutsuz Karakterler (çev. Begüm Kovulmaz) Roman Modern DE
19 Mart Amia Srinivasan / Seks Yapma Hakkı (çev. Damla Göl) Sosyoloji Mundi
19 Mart Ken Loach & Edouard Louis / Sanat ve Siyaset Konuşmaları (çev. Ayberk Erkay) Siyaset-Sanat Eleştiri Tellekt
26 Mart Reid Hoffman, June Cohen, Deron Triff / Girişimciliğin Ustaları
alt başlık: Dünyanın En Başarılı İsimlerinden Girişim Ölçeklendirme Dersleri (çev. Setenay Karaçay)
İş Dünyası Mundi
26 Mart Umberto Eco / Televizyona Dair (çev. Betül Parlak) Deneme Modern DE

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.