SİYAH E-Dergi İçerik Gönderimlerinizi Bekliyor

Leyli Sanat Derneği gönüllü ekibi, yeni projesi SİYAH (Sanat, İlham, Yaşam, Adalet, Hak) E-Dergi için hazırlıklarını tamamladı. Mart & Nisan aylarını kapsayacak ilk sayının teması, “Kadın ve Çocuk”. Derginin yayın tarihi ise özel bir gün: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü.

SİYAH E-Dergi, sanatseverlerin yazılı ve görsel içeriklerine Serbest Köşe bölümünde yer verecek. Tema dahilinde deneme, öykü, şiir, karikatür, illüstrasyon vb. yazılı ve görsel içeriklerin gönderimi; 1 Mart 2024, 23.59’a kadar içerik gönderim formu üzerinden yapılacak.

Dergi hakkında detaylı bilgiyi ve içerik gönderim kurallarını buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

 

Proje Hakkında:

2018’den bu yana sanatta ifade özgürlüğü hak temelli faaliyet gösteren Leyli Sanat Derneği, edebiyat alanındaki çalışmalarını güçlendirerek hem sivil toplum alanına hem de sanat dünyasına nitelikli, çeşitli ve kapsayıcı içeriklerini sunmak için SİYAH E-Dergi Projesi’ni hazırladı.

SİYAH, hem e-dergideki içeriklerin şekillenmesine hem de e-derginin bağlamının oluşturulmasına katkı sağlayacak beş önemli kelimenin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş bir kısaltma: Sanat, İlham, Yaşam, Adalet, Hak.

Aynı zamanda SİYAH, Leyli Sanat Derneği ile örtüşen bir kelimedir. Leyli, Arapçada “gece, geceye özgü, yatılı, kalıcı” anlamlarına gelmektedir. Leyli’yi bütünleyen SİYAH, Leyli Sanat Derneği’nin bünyesinde yer alacak ve derneğin yayın platformu olarak faaliyetini sürdürecektir.

E-derginin genel yayın yönetmenliğini dernek yönetim kurulu sekreteri Seda Hatam Oghly ve dernek yönetim kurulu üyesi Zeynep Tosun; iletişim ve tasarım sorumluluğunu ise Merve Gülmez üstleniyor.

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.