“Gizem Dolu İstanbul Masalları” Okuyucularla Buluştu

İstanbul’un hiç duyulmamış hikâyelerini günümüze taşıyan Gizem Dolu İstanbul Masalları, İBB Yayınları’nca okurlarla buluşturuldu…

İstanbul, dünya çapında folkloru ve edebiyatıyla ünlü renkli şehirlerden biridir. Bu şehir, kültürel atmosferi ve anlatılarıyla ziyaretçilerini büyülü bir dünyada ağırlayan eşsiz bir yerdir.

Gizem Dolu İstanbul Masalları, geçmişle günümüz arasında bir köprü kurarak İstanbul’un bilinmeyen hikayelerini gün yüzüne çıkarıyor. Bu eser, edebiyata değer katan 13 yazarın İstanbul için özgün masallarını içeriyor ve bu masallar çarpıcı çizimlerle destekleniyor.

Bu masallarda, İstanbul’un değerini yaratmış olan insan ilişkilerini, insanların mekanlarla etkileşimini ve gizem dolu yeni hikayelere tanık olacaksınız. İstanbul’un masal diyarına, dünün ve bugünün perspektifinden bakma fırsatını bulacaksınız.

Gizem Dolu İstanbul Masalları, İstanbul Kitapçısı mağazalarında ve tüm kitapçılarda bulunmaktadır.

KÜNYE

Koordinatör: Yalvaç Ural
İBB Yayınlar Koordinatörü: Cengiz Özkarabekir
Yayın Yönetmeni: Ahmet Bozkurt
Yazarlar: Adnan Binyazar, Adnan Özyalçıner, Edit Tasnâdi, Elif Ata, Elif Eral, Filiz Özdem, Gülsüm Cengiz, Mine Soysal, Nurbanu Özkan, Şennur Sezer, Yalvaç Ural, Yaşar Ercan, Yekta Kopan
Editör: Ahmet Bozkurt
Redaktör: Ferda Zarakolu
Son Okuma: Deniz Demirdağ
Resimleyen: Elif Deneç
Kapak Tasarımı: Elif Deneç
Sayfa Kimlik Konsept ve Tasarımı: Faruk Güney
Baskı Öncesi Hazırlık ve Renk Ayrımı: Mehmet Kara
Sayfa Sayısı: 240
Baskı Yılı: 2023
Yayınevi: İBB Yayınları

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.