40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Başlıyor

TÜYAP Fuarcılık Grubu tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl 40. kez kutlanıyor ve Türkiye’nin en eski ve heyecanla beklenen edebiyat etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Cumhuriyet’in 100. yıl dönemine denk gelen bu özel yıl için fuarın ana teması “Yaşasın Cumhuriyet” olarak açıklandı. Bu yılın onur yazarı, Türkiye’de iletişim bilimlerinin gelişimine katkı sağlamış bir öncü isim olan Prof. Dr. Nermin Abadan Unat.

28 Ekim – 5 Kasım 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan bu nostaljik etkinliğe, yaklaşık 1,000 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılacak.

Fuar, 400’den fazla kültürel etkinliğe ve 2,000’den fazla kitap imza gününe ev sahipliği yapacak ve 1 Kasım Çarşamba günü ‘İllüstratör ve Yayıncı Buluşması’ düzenlenecek. Bu etkinlik çerçevesinde illüstratörler ve yayıncılar, portfolyolarını birebir sunma fırsatı bulacaklar.

Edebiyat dünyasında uluslararası buluşma imkanları yaratan İstanbul Kitap Fuarı, 2023 için Hindistan’ı odak pazar ülkesi olarak seçti. Ayrıca fuarın uluslararası bölümünde Kuzey Makedonya, Almanya, Çin, Romanya ve İran’dan yayınevleri de ağırlanacak.

Fuar, öğrencilere, öğretmenlere, çocuklara, emeklilere ve engellilere ücretsiz giriş imkanı sunuyor. Fuarı hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 ve fuarın son günü 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Etkinlikle ilgili detaylı bilgilere internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere!

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.