27. İstanbul Tiyatro Festivali Başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 1989 yılından bu yana düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali, bu yıl 27. kez gerçekleşecek. 25 Ekim’de Işıl Kasapoğlu’nun küratörlüğünde başlayacak olan festival, 25 Kasım’a kadar 20 farklı tiyatro, performans ve dans gösterisine ev sahipliği yapacak.

Festivalde Türkiye’den 11 yapımla birlikte Almanya, İngiltere, Danimarka, Fransa, Gürcistan, İrlanda, İsrail ve Yunanistan gibi ülkelerden 9 yapıma izleyiciyle buluşma fırsatı sunacak.

Türk tiyatrosunun genç nesil yazarları, yönetmenleri ve oyuncuları ile yeni ve özgün metinler festivalin vurguladığı önemli unsurlar arasında yer alacak. Ayrıca, deneyimli isimlerden Ercan Kesal, Nesrin Kazankaya, Bülent Emin Yarar, Çiçek Dilligil, Okan Bayülgen, Deniz Türkali ve Meral Çetinkaya gibi usta oyuncular da sahne alacaklar.

Gösteriler; Kadıköy Belediyesi Alan Kadıköy, Atlas 1948 Sineması, Büyük Zarifi Apartmanı, Caddebostan Kültür Merkezi, DasDas, Fişekhane, Galatasaray Lisesi, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi, Hope Alkazar, İş Kuleleri Salonu, Metro Han, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi, Saint Benoit Fransız Lisesi, Süreyya Operası ve Zorlu PSM gibi 15 farklı mekanda bir ay boyunca gerçekleşecek.

Daha ayrıntılı bilgi ve bilet alımı için İKSV web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.