2. Kaş Tiyatro Günleri Başlıyor

Antalya’nın Kaş ilçesinde, Kaş Çevre ve Kültür Derneği’nin organizasyonuyla ikincisi düzenlenen Kaş Tiyatro Günleri, 20-24 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu etkinlik, Culture Civic’in desteği ve açıkALAN projesinin iş birliğiyle düzenleniyor. Katılımcılar, etkinliklere ücretsiz olarak katılabilecekler, ve organizasyonun tüm masrafları Kaş’taki işletmeler, oteller ve restoranlar tarafından karşılanıyor. Tiyatro gösterileri dört farklı mekânda ve yedi farklı performansla sahnelenecek…

Nora 2, Herkes Kocama Benziyor, Tırnak İçinde Hizmetçiler, Şatonun Altında gibi oyunlar Kaş Tiyatro Günleri’nde yer alacak. Ayrıca mekâna özel performanslar da sunulacak. Şule Ateş’in açıkALAN Kamusal ve Katılımcı Performans Projesi kapsamında Kaşlı sanatçılarla tasarlayacağı bir parkur performansı da gerçekleştirilecek.

Etkinlik kapsamında sunum/lecture performansları, seminerler ve paneller de düzenlenecek. AçıkALAN Projesi, bu yıl Kaş’ta doğa mücadelesi odaklı bir atölye çalışması da gerçekleştirecek. Bu projenin son atölyesi, İzmir’in Bergama ve Rize’nin Hemşin ilçelerinde gerçekleştirilen çalışmaların ardından Kaş’ta düzenleniyor.

 

Kaş Tiyatro Günleri Programı:

20 Ekim Cuma
16.00 – Video Gösterim ve Söyleşi / Echo Bar – açıkALAN Bergama – “Onların Hikayesi”
17.00 – Video Gösterim ve Söyleşi / Echo Bar –  açıkALAN Hemşin – “Bublik Bublik Ne İster?”
20.00 – Oyun / Kaş Antifellos Antik Tiyatrosu / Şatonun Altında – Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

21 Ekim Cumartesi
14.00 – Seminer / Echo Bar / Yaşanılabilir Bir Dünyanın İzinde: Tiyatro ve Performans Ekolojileri – Eylem Ejder
17.00 – Parkur Performans / Çukurbağ Köyü / açıkALAN_Kaş: Mekâna Özel Performans – Şule Ateş
20.00 – Oyun / Kaş Antifellos Antik Tiyatrosu / Nora 2 – Bahçe Galata

22 Ekim Pazar
15.00 – Seminer / Echo Bar / Ecopoesis ve Dışa Vurumcu Sanat – Aslınur Sarıca
17.00 – Panel / Echo Bar / Merkezin Ötesinde Kültür Ekosistemi Yaratmak Moderatör: Nevra Aslantürk Konuşmacılar: Ahmet Murat Akoy, Alper Akça, Umut Aslan, Tuğba Yazıcı
20.00 – Oyun / Kaş Antifellos Antik Tiyatrosu / Herkes Kocama Benziyor – Kadıköy Emek Tiyatrosu

23 Ekim Pazartesi
16.00 – Sunum Performans / Echo Bar / do,laş,mak  – Eylem Ejder
20.00 – Oyun / Kaş Antifellos Antik Tiyatrosu / Tırnak İçinde Hizmetçiler – Tiyatro Hemhal

24 Ekim Salı
20.00 – Mekân Tiyatrosu / Oburus Moburus / On İkinci Ev – Melek Ceylan

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.