11. Canlandıranlar Uluslararası Film Festivali Programı Açıklandı

11. Canlandıranlar Uluslararası Film Festivali; 23-29 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul’da Fransız Enstitüsü ve Müze Gazhane’de gerçekleştirilecektir…

Festival ekibi; 2022 ve 2023 yıllarında gösterime girmiş dünyadan 64, Türkiye’den ise 24 kısa animasyon filmden oluşan bir program hazırladı. Toplam 10 seçkiyi 23-29 Ekim tarihleri arasında keşfetme şansına sahip olacaksınız.

Ayrıca 4 uzun metrajlı film de festival kapsamında gösterilecek. O filmler: Murakami’nin evreninden esinlenen Pierre Foldes imzalı “Kör Söğüt, Uyuyan Kadın”, yönetmen Alain Ughetto’nun aile geçmişine dayanan stop-motion cevheri “Köpekler ve İtalyanlar Giremez”, Michel Ocelot’nun son filmi “Firavun, Vahşi Adam ve Prenses” ve Chiara Malta ile Sébastien Laudenbach’ın bu yılki Cristal d’Annecy ödülünü kazanan filmi “Linda Tavuk İstiyor!”

Festival içerisinde film gösterimlerinin yanında; animasyon ve çağdaş müzik üzerine tarihi bir oturum da dahil olmak üzere animasyon üzerine konferanslar ve paneller de gerçekleştirilecektir. Müze Gazhane’de atölye çalışmaları yapılacaktır.

Festival boyunca, Institut Français’de oluşturulan geçici bir buluşma yeri olan Animasyon Café/Café de l’Animation’da tartışmalar ve atölye çalışmaları da gerçekleştirilecektir.

Ayrıca animasyon filmlerini sanal gerçeklikte keşfedebileceksiniz.

Tüm animasyon hayranlarının katılabilmesi için, tüm etkinliklere erişim sağlayan bir geçiş kartı sunulmaktadır.
Tam fiyat: 200TL – Öğrenciler/Emekliler/Ev Hanımları: 100TL

Yarışma ve yarışma dışı tam film listesine Canlandıranlar web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Geçiş kartları da Canlandıranlar web sitesinden ve Fransız Kültür Merkezi’nden temin edilebilecektir. Ayrıca festival sırasında da yine alım yapabilirsiniz.

Şimdiden iyi seyirler…

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.