Zeynep Eşin‘in “Labirent, Kedi ve Kumrular” Öykü Kitabı Yayımlandı

Zeynep Eşin‘in Labirent, Kedi ve Kumrular adlı öykü kitabı Alakarga Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Labirent, Kedi ve Kumrular, Zeynep Eşin’in altı öyküsünü bir araya getiriyor. İlk gençlik çağını yaşayanların kendi yaşamlarından izler bulacağı, çağrışımı ve okurla empatisi güçlü öyküler bunlar. Zeynep Eşin, öykülerle gerçeklik arasına kendi izlenimlerini ve düş dünyasını koyuyor. Böylece ortaya bizim dünyamızı yorumlayan fantastik bir dil dünyası çıkmış oluyor…

“Kapı bekçisi olan asık suratlı adam, “Her şeyi, hatta hayatınızı bile riske atmaya hazır değilseniz labirente girmeyin,” diye uyarmıştı. Onun uyarısını dikkate almamıştım. Günlük hayatımın acı verici çaresizliğiyle labirentin merkezine ulaşma ve gıpta ile bakılan hazinesini ele geçirme hayalini karşılaştırırken, risk küçük, uzak ve gerçek dışı görünmüştü bana. ”

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.