Pınar Çelikel’in Katre Adlı Kitabı Can Yayınları’ndan Çıktı

Katre, ince ince işlenmiş, hem kırılgan hem güçlü…

”Ellerini uzat bakalım,” dedi. İki yumruğumu, neden olduğunu anlamasam da, uzattım ona.
“Her şeyi böyle sıkı sıkı tutmak zorunda mısın sen?” diye sordu.
Nasıl yani?
“Yani her şey senin istediğin gibi mi olacak hayatta? İnsanlar senin istediğin gibi mi davranacak? Gelen bir daha gidemeyecek mi?”

İstanbul, Bilecik, İsfahan, Tire, Ankara… 1927, 1982, 2013, 2022… Farklı coğrafyaların, farklı zamanların kadınları…
Pınar Çelikel, hepsi bir damla olan, ama bir araya gelince ummanları oluşturan o kadınların hikâyelerinde dolaştırıyor bizi. Bazı ortaklıkların şehir, dönem, aile tanımadan bizi buluşturduğunu da hatırlatarak.

Katre, ince ince işlenmiş, hem kırılgan hem güçlü…


Kitap Adı: 
Katre
Yazar: Pınar Çelikel
Yayınevi: Mundi
Tür: Öykü
Sayfa Sayısı: 136

PINAR ÇELİKEL, 1978’de Tekirdağ’da doğdu. Babasının ve annesinin memuriyetleri nedeniyle eğitim hayatını Tekirdağ, Hatay, Kars ve İstanbul’da sürdürdü. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nü 1999’da bitirdi. 1995’ten bu yana çeşitli mecralarda gazetecilik yapıyor. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Eski Yunan Dili Edebiyatı son sınıf öğrencisi; özellikle Eski Yunanca, Latince, Antikçağ felsefesi ve tarihi çalışıyor. Yazarın diğer kitapları: 35 Çok Güzel Gelsene (2017), Kendimi Ararken Seni Buldum (2018), Ya Bir Bulutsan (2020)

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.