Küçük İnsanlar İçin Büyük Sözler Serisi: Cesaret ve Nezaket

Oxford’un tüm dünyada ilgi gören Küçük İnsanlar İçin Büyük Sözler serisi Mundi Çocuk etiketiyle Türkçede!

Oxford’un tüm dünyada ilgi gören ve geçtiğimiz ay Mundi Çocuk etiketiyle yayımlanan Küçük İnsanlar İçin Büyük Sözler serisi iki yeni kitabıyla genişliyor:

Mutluluk, cesaret, nezaket, sevgi, saygı, arkadaşlık gibi duygu ve deneyimlerini rahatlıkla paylaşmalarına yardımcı olacak, kavramların eğlenceli illüstrasyonlarla bir araya geldiği Küçük İnsanlar İçin Büyük Sözler serisi, dil uzmanları tarafından özenle hazırlanan başlıklardan oluşuyor. Geçtiğimiz ay Mutluluk ve Elinden Gelenin En İyisini Yapmak kitaplarıyla yayımlanan seri, bu ay Cesaret ve Nezaket başlıklarıyla devam ediyor.

Cesaret

Cesaret ne demek?
Küçük İnsanlar İçin Büyük Sözler serisinden Cesaret; kendine inanmak, yürekli olmak, dürüstlük ve özgüven gibi kavramlardan yola çıkarak okurlarına cesur olmanın yollarını bulmalarında yardımcı oluyor. Cesaretin yaptığımız her şeyde olumlu etkilerini gösterirken, rengârenk çizimleriyle eğlenceli bir okuma deneyimi sunuyor.

KÜNYE

Kitap Adı: Küçük İnsanlar İçin Büyük Sözler: Cesaret
Yazar: Helen Mortimer
Çeviri: Esra Kökkılıç
Yayınevi: Mundi
Dizi: Mundi Çocuk
Yaş aralığı: 4 yaş ve üzeri
Sayfa Sayısı: 32

Nezaket

Nezaket ne demek?
Küçük İnsanlar İçin Büyük Sözler serisinden Nezaket; anlayış, yardımlaşmak, dinlemek ve paylaşmak gibi kavramlardan yola çıkarak küçük okurlarını nezaketle tanıştırıyor. Bazen bir kelimeyle bile nazik olunabileceğini, düşünceli olmanın ve sabrın bizi nasıl nezaketli bir insan yapabileceğini vurgularken, eğlenceli çizimleri ve örnekleriyle miniklerin kolayca bağ kurmasına olanak sağlıyor.

KÜNYE

Kitap Adı: Küçük İnsanlar İçin Büyük Sözler: Nezaket
Yazar: Josephine Hart
Çeviri: Esra Kökkılıç
Yayınevi: Mundi
Dizi: Mundi Çocuk
Yaş aralığı: 4 yaş ve üzeri
Sayfa Sayısı: 32

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.