İki Yazarlı Psikolojik Gerilim Romanı: “Kırmızı Çan” Yayımlandı

Türkiye’de bir ilk! Yazar Berna Olgaç ve Şafak Güçlü’nün kaleme aldığı psikolojik gerilim türündeki roman “Kırmızı Çan”, Mühür Kitaplığı Yayınları etiketiyle yayımlandı. Okurlarıyla ilk buluşmasını TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda gerçekleştiren kitap, yoğun ilgiyle karşılandı. Daha çok çocuk kitaplarıyla tanınan Berna Olgaç ile korku ve gerilim romanlarıyla adını duyuran Şafak Güçlü, böyle bir projeden çok memnun olduklarını ifade ederek, okurlardan olumlu geri bildirimler aldıklarını belirttiler. Sürükleyici ve tempolu yapısıyla dikkat çeken “Kırmızı Çan” sosyopat bir adamın, farklı yaş ve statülerdeki kadınlara yaptığı işkenceyi, kadınların iç dünyalarına inerek anlatıyor.

Bir solukta okuyacağınız “Kırmızı Çan”ın tanıtım bülteni ise şöyle:

“Karanlığa sıkışıp kalmış iki ruh! Biri ölümün sağır eden çığlıklarından diğeri ise kendinden kaçıyordu! Tâ ki kan kokusu, tenlerine sinip ruhlarını uyandırana kadar. Şimdi ya kendisini celladının gözlerinde bulacaktı! Ya da katili olacaktı celladının!

Elinizde tuttuğunuz bu kitapla sözcüklerin alışılmış anlamından uzakta, aklın firar ettiği yerdesiniz… Hem de tam ortasında… Şimdi neye inanmak istiyorsanız, onu çekin kendinize tâ ki ruhunuzdan tanıdık bir ölüm geçene kadar…”

Sinemografik bir roman olan “Kırmızı Çan”, psikolojik gerilim türünü seven meraklı okurlar için yeni ve farklı bir okuma önerisi. Kitabı seçkin kitap evleri ile online kitap sitelerinden temin etmek mümkün.

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.