Can Yayınları, Rıdvan Hatun’un İlk Kitabı Billur Örüntüler’i Yayımladı

Sıkışmış dünyaların ve nefes almaya çalışan insanların öyküleri.

Rıdvan Hatun, ilk kitabı Billur Örüntüler’le karanlıkta el yordamıyla ışığa ulaşmaya çalışanların öykülerini yazıyor.

“Sence önce tren mi gelir kar mı yağar?”
“Bilmem, önce kar yağmaya başlarsa daha güzel olur sanki.”
“Evet… Önce kar yağsa sonra kar tanelerinin arasından tren geçse.”
Rüzgârı, billur örüntüleri yüzümüze savursa
Gözlerimizi kıssak
Düdüğü çalsa
Eve dönsek.

Rıdvan Hatun, ilk kitabı Billur Örüntüler’de karanlıkta el yordamıyla ışığın düğmesine ulaşmaya çalışan insanları anlatıyor.

Hayatta kalmaya çabalayan insanlar, başkalarının hayatta kalması için çabalayan insanlar, aile denen taşıması zor yükü sırtlanan insanlar.

Birbirinden farklı dünyaların küçük sahnelerinden; büyük, tedirgin edici anlatılar var bu öykülerde. Yumruğun nereden geleceğini kestiremiyorsunuz.

RIDVAN HATUN, Diyarbakır’da doğdu. 2013 yılında Marmara Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü’nü yarıda bırakıp Almanya’ya taşındı. Nürnberg’de yaşıyor. Öyküleri Notos, Sözcükler, Varlık, Kitaplık, Trendeki Yabancı dergilerinde yayımlandı. Billur Örüntüler ilk öykü kitabıdır.

 

KÜNYE

Kitap Adı: Billur Örüntüler
Yazar: Rıdvan Hatun
Yayınevi: Can Yayınları
Dizi: Çağdaş
Tür: Öykü
Sayfa Sayısı: 136

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.