BKM’den Çocuklara Ve Ailelere 15 Tatilde, 14 Etkinlik

Yarıyıl tatili boyunca birbirinden eğlenceli, eğitici, öğretici tiyatro oyunları, kukla gösterileri, müzikal oyun ve illüzyon gösterileri dahil olmak üzere, yerli ve yabancı 14 etkinlik çocuklar ve aileleriyle buluşacak!

İngiliz yazar Charles Dickens’ın şanslı bir çocuk olmayan ama kocaman ve tertemiz bir kalbi olan Oliver Twist’i, Fransız yazar ve gezgin Jules Verne’nin Seksen Günde Dünya Turu çocuk oyunu, birbirinden renkli karakterle dolu tiyatro kumpanyası… Provalar, kostümler, metinler ve oradan oraya koşan, heyecanlı mı heyecanlı 14 oyuncu! Sahne üstünde ve sahne arkasındaki eğlenceli aksilikler silsilesi ile Güldüy Güldüy Show…

El kuklası, ipli kukla, gölge kuklası gibi birçok kukla türünün ve kukla tekniğinin en güzel örneği, ülkemizde, yaşayan insanın pratik zekâsını, espri anlayışını, hazır cevaplığını temsil eden keyifli bir halk kahramanı olan ve Serkan Keskin’le Taner Ölmez’in başrolunu paylaştığı, Semaver Kumpanya’dan Nasreddin Hoca… Kelimelerle dans edeceğiniz, kelimelerle öğreneceğiniz, kelimelerle hayal kurarak çok eğleneceğiniz TRT projesi Türkçe Benim Evim – Kelimeler Adası…  Ailece izleyebileceğiniz nefes kesici, büyüleyici bir aile gösterisi; illüzyonist Enver Ertaş’tan The Illusionist, miniklerin ve ailelerin kaçırmaması gereken bir konser: ‘Hay Aksi Beethoven.  Minik izleyiciler bir yandan bestecinin insanlığa armağan ettiği eşsiz müziklerin tadına varırken, diğer taraftan onun sıra dışı, eğlenceli ve şaşırtıcı yönleriyle karşı karşıya kalarak bir anda kendilerini eserin içinde bulacak.

Brooklyn, New York’taki tarihi Kings Theatre’da biletleri tükenen dünya prömiyerinin ardından Birleşik Kralık (UK) turnesine çıkan “Spider-Man: Into The Spider-Verse Live In Concert”, 3-4 Şubat tarihlerinde ilk kez BKM ve Zorlu PSM iş birliğiyle Türkiye’ye geliyor!

Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek “Spider-Man: Into The Spider-Verse Live In Concert”, etkileyici hikayesi ve göz alıcı sahneleriyle, dev bir perdede seyirciyle buluşurken, filmin büyüleyici müzikleri de canlı orkestra eşliğinde hem miniklere hem de ailelere çok özel bir müzik deneyimi sunacak. Zorlu PSM’de sömestr coşkusu doyasıya yaşanacak!

ETKİNLİK TAKVİMİ İÇİN:

20 Ocak: Oliver Twist/Maximum Uniq Hall, İstanbul
20 Ocak: Güldüy Güldüy Show Çocuk/ Bostancı Gösteri Merkezi, İstanbul
21 Ocak: Seksen Günde Dünya Turu/Maximum Uniq Lounge, İstanbul
22 Ocak: Güldüy Güldüy Show Çocuk/Maximum Uniq Hall, İstanbul
23 Ocak: Nasreddin Hoca/Maximum Uniq Lounge, İstanbul
24 Ocak: The Illusionist/Maximum Uniq Box, İstanbul
26 Ocak: Güldüy Güldüy Show Çocuk/ Maximum Uniq Hall, İstanbul
27 Ocak: Hay Aksi Beethoven/Maximum Uniq Hall, İstanbul
28 Ocak: Türkçe Benim Evim – Kelimeler Adası/Maximum Uniq Hall, İstanbul
28 Ocak: Güldüy Güldüy Show Çocuk/Merinos AKKM Osmangazi Salonu, Bursa
31 Ocak: Türkçe Benim Evim – Kelimeler Adası/KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi
3 Şubat:  Spider-Man: Into the Spider-Verse Live in Concert/Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, İstanbul
4 Şubat:  Türkçe Benim Evim – Kelimeler Adası/Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu, İstanbul
4 Şubat:  Spider-Man: Into the Spider-Verse Live in Concert/Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, İstanbul

oiktoz; bolca kültür çokça sanat mottosuyla yola çıkan bir kültür sanat girişimidir. Bir websitesi, bir sanat kulübü, bir dergisi, bir bülteni ve içerisinde şimdiden birçok oiktozlu barındıran yaşayan ve gelişen bir topluluktur. Kültür ve sanatla ilgilenmekten mutluluk duyan ve bu mutluluğun devam etmesi için de bu alanda üreten insanların hikayelerini anlatan bir oluşumdur.